STOCHASTIKA 2011

Workshop STOCHASTIKA 2011 (Kohútka, 31.1.-4.2.2011)

Téma workshopu

pravděpodobnost, matematická statistika, náhodné procesy

Organizátoři

Kateřina Staňková Helisová a Viktor Beneš

Důležité termíny

15.10.2010 - podání přihlášky (e-mailem na adresu helisova@math.feld.cvut.cz)
5.11.2010 - dodání fakturačních údajů: údaje, které mají být uvedeny na Vaší faktuře (pokud jde o fakturu pro organizaci, nezapomeňte IČO a DIČ), včetně informace, zda potřebujete fakturu zaplatit ještě letos a nebo až v příštím roce, pošlete rovněž e-mailem na adresu helisova@math.feld.cvut.cz
5.1.2011 - dodání abstraktu (e-mailem na adresu helisova@math.feld.cvut.cz) - šablona abstraktu se nachází na této stránce níže v sekci "Abstrakty".

Místo pobytu

horská chata Kohútka

Kdy se tam dostat?

Pobyt začíná v neděli 30.1. večeří. Ta se na chatě běžně podává od 18:00 hodin (lze posunout na trochu pozdější dobu).

Jak se tam dostat?

Veřejnou dopravou

Doporučená cesta je rychlíkem nebo autobusem do stanice "Vsetín" (v něděli 30.1. nejlépe vlakem Ex 221 Detvan, odjezd z Prahy 11:17, příjezd do Vsetína 15:04) a dále pak osobním vlakem do stanice "Nový Hrozenkov" (v něděli 30.1. nejlépe vlakem Os 13267, odjezd ze Vsetína 15:57, příjezd do Nového Hrozenkova 16:32). Tam bude přistaven skibus zajišťující odvoz až k chatě Kohútka, ale pouze v neděli 30.1. k vlaku s příjezdem v 16:32 . V případě příjezdu v jinou dobu je třeba jet ještě dále autobusem až do zastávky "Nový Hrozenkov, Vranča, konečná" a způsob dopravy z Vranče dohodnout individuálně (předem e-mailem na helisova@math.feld.cvut.cz nebo na místě telefonem).

Poznámky k této cestě:
  • K čekání na vlak, resp. autobus, ze Vsetína do Nového Hrozenkova, resp. Vranče, lze využít restauraci Na Špici, která se nachází přímo před východem z vlakového nádraží Vsetín (nejedná se však o typickou nádražní hospodu, ale o příjemnou restauraci).
  • Na horskou chatu Kohútka se dá od zastávky "Nový Hrozenkov, Vranča, konečná" dostat také pěší túrou. Ta je dlouhá cca 3 km s převýšením cca 300 m a trvá cca 1 hod. chůze, není však osvětlená.

Autem

Nejrychlejší cesta z Prahy je po dálnici D1 přes Brno a Kroměříž do Zlína a dále dle ukazatelů do Vsetína. Z něj se vyjede směrem na Velké Karlovice přes vesnice Ústí u Vsetína, Janová, Hovězí, Huslenky a Halenkov do vesnice Nový Hrozenkov, v němž se po cca 2,5 km od značky začátku obce odbočí doprava na Vranču. Po cca 4 km se dojede k zastáce autobusu "Vranča, konečná", odkud se dá pokračovat až nahoru k chatě, ale v zimním období pouze s nasazenými sněhovými řetězy.

Poznámky k této cestě:
  • Dálnice D1 od Kroměříže po Zlín je otevřená poměrně nově a značení na ní ještě mnohdy není zcela zřejmé. Jedná se hlavně o okolí Kroměříže, kde chybí ukazatele na Zlín. Pokračujte i přesto po dálnici, skutečně vás dovede až do Zlína (přesněji nepatrný kousek před Zlín).
  • Na dálnici D1 jsou v zimním období povinné zimní pneumatiky.

Seznam účastníků

se nachází zde.

Program

Program workshopu se nachází zde.

Abstrakty přednášek

Šablona abstraktu se nachází zde.
Doposud dodané abstrakty v .pdf formátu jsou k nahlédnutí zde.

Poplatek

Cena celého semináře (30.1. večer - 4.2. poledne) zahrnující 5 nocí s plnou penzí a občerstvením během semináře bude 5500 Kč (při kratším pobytu se cena upravuje na "počet nocí x 1100 Kč"). Poplatek se hradí fakturou, která bude zaslána přímo z chaty Kohútka.


(poslední aktualizace: 20.1.2011)